Ar kada nors susimąstėte, kuriose pasaulio vietose labiausiai vaidenasi? Mūsų planetos kampeliai slepia gausybę šiurpių istorijų, paslaptingų legendų ir vietų, kuriose žmonės teigia patyrę antgamtinius reiškinius. Nuo tamsių pilies koridorių ir apleistų ligoninių iki apsėstų viešbučių – visi jie sukelia ne tik baimę, bet ir smalsumą.
Taigi, siūlome jums iš arčiau susipažinti su 20 žinomiausių vietų, kurios garsėja dvasiomis ir kraupiais praeities įvykiais. Jei drąsos netrūksta, šis straipsnis taps jūsų būsimų kelionių po šiurpą keliančias vietas pradžia.
1. Kellie pilis, Batu Gajah, Malaizija

Šią nebaigtą statyti maurų ir indosaracėnų stiliaus Kellie pilį (angl. Kellie’s Castle) pradėjo statyti škotų plantatorius Viljamas Kellie-Smithas. Jis turėjo būti kaip dovana žmonai, bet, deja, mirė nuo plaučių uždegimo Lisabonoje (Portugalija), kur lankėsi norėdamas įsigyti keltuvą šiai piliai.
Nei jo žmona, nei vaikai negalėjo pakęsti minties apie sugrįžimą į pilį, o kiti šeimos nariai nenorėjo grįžti į Malaiziją, todėl jis buvo paliktas likimo valiai.
Fotografai, lankantys vietovę dėl aplinkos ir laukinės gamtos, teigė matantys vaiduokliškas figūras, stovinčias prie langų rėmų. Kalbama, kad pats ponas Kellie-Smithas, nors ir miręs Portugalijoje, vis dar lankosi antrojo aukšto koridoriuje, neabejotinai nusivylęs, kad jo didinga vizija taip ir nebuvo įgyvendinta.
Kellie pilis tebestovi iki šių dienų, o jūs galite leistis į privačią ekskursiją ir iš arčiau susipažinti su pastatu ir jo istorija. Ekskursijos rengiamos kasdien iš Kvala Lumpūro, kuris yra už dviejų valandų kelio.
2. „Château de Brissac“, Maine-et-Loire, Prancūzija

Tai aukščiausia pilis Prancūzijoje, turinti septynis aukštus, 204 kambarius, daugybę portretų galerijų ir privačią operą, kurioje telpa 200 žmonių. XI a. šią tvirtovę pastatė Anžu grafai, o 1620 m. į ją užsuko karalius Liudvikas XIII.
Žalioji dama (pranc. La Dame Verte), kuri, matyt, buvo nesantuokinis karaliaus Karolio VII vaikas, o vėliau, XV a., paaiškėjus, kad ji turi romaną, jos vyras nužudė ją pilyje. Ji dažnai matoma koplyčios bokšto kambaryje, vilkinti žalią suknelę, o jos akių ir nosies vietose žiojėja skylės. Kai ji negąsdina svečių savo išvaizda, ją galima išgirsti dejuojant pilies koridoriuose.
Pilyje veikia populiarus viešbutis, kuriame vyksta specialūs renginiai, pavyzdžiui, kalėdinė mugė ir gerai vertinamų vynų, gaminamų iš nuosavų vynuogynų, degustacijos. Svečiai, išdrįsę likti nakvynei, mėgaujasi prabangiai įrengtais, senoviniais baldais dekoruotais kambariais.
3. „Dragsholm Slot“ pilis, Danija

Dragsholm Slot, arba Dragsholmo pilis, iš pradžių buvo pastatyta 1215 m., todėl ji yra viena seniausių Danijos pilių ir, kaip teigiama, yra labiausiai vaiduoklių persekiojama pilis visoje Europoje. XVI-XVII a. jos dalys buvo naudojamos kilmingųjų ir bažnytinio rango kaliniams laikyti, o 1694 m. ji buvo perstatyta baroko stiliumi.
Pilyje, kaip manoma, gyvena mažiausiai 100 vaiduoklių, tarp jų – Škotijos karalienės Marijos vyras grafas Botvelas (Earl of Bothwell), kuris mirė pilies kalėjime. Taip pat galite pamatyti po sales vaikštinėjančią Baltąją damą, kurios skeletą 1930 m. statybininkai rado įkalintą sienoje.
Dabar pilis paversta aukštos klasės viešbučiu su prabangiais kambariais ir „Michelin“ įvertintu restoranu, kuriame patiekiamas vietinis maistas. Viešbutis siūlo ekskursiją su gidu, kuris pasakoja apie pastato istoriją, tačiau jei norite patirti išties šiurpių įspūdžių, užsisakykite ekskursiją su vaiduokliais, į kurią įeina dviejų nakvynių viešnagė, ekskursija, kurioje pasakojama apie siaubią keliančius gyventojus, ir vakarienė gurmaniškame restorane.
4. Bhangarh fortas, Radžastanas, Indija

Bhangarh fortą sudaro XVII a. pastatyto forto miesto griuvėsiai, tvirtovės sienos, bazarai, havelis, karališkieji rūmai ir daugybė šventyklų. Tačiau neapsigaukite dėl šių griuvėsių grožio, nes jie priskiriami prie labiausiai lankomų fortų Indijoje.
Šioje vietoje dažniausiai matomos dvasios yra burtininkas Singhia ir princesė Ratnavati, kuri atmetė jo pasiūlymą. Legenda byloja, kad užburtas aliejus, kuriuo jis tikėjosi priversti ją pamilti, jai jį išmetus virto rieduliais – ir jie jį sutraiškė. Bet tai įvyko vėliau, nei jis prakeikė rūmus, pasmerkdamas jų gyventojus mirčiai be jokios vilties atgimti. Kita istorija byloja, kad vietinis asketas prakeikė tvirtovę, nes jos šešėlis užgožė jo nuosavybę. Ir, matyt, jei kas nors pabandys pastatyti fortui stogą, jis sugrius.
Bhangarh fortas dabar yra archeologinė vietovė, žinoma kaip „Vaiduoklių namai“. Galima pasamdyti gidą, kuris aprodys šią vietą ir papasakos apie šiurpią jos praeitį. Būtinai apsilankykite dienos šviesoje, nes nuo saulėlydžio iki saulėtekio fortas yra uždarytas, o vietiniai gyventojai įsitikinę, kad bet kuris, praleidęs naktį tarp griuvėsių, daugiau niekada nebepasirodys.
5. Monte Cristo dvaras, Naujasis Pietų Velsas, Australija

Monte Cristo dvaras – tai 1876 m. pastatytas Viktorijos laikų dvaras su įmantriomis ketaus grotelėmis. Teigiama, kad tai – labiausiai Australijoje apsėstas namas.
Kaip teigia liudininkai, vaiduoklių šiame Monte Cristo dvare yra galybė. Štai mažas vaikas, nukritęs nuo laiptų, tarnaitė, iškritusi iš balkono, arba arklidėje dirbęs berniukas, kuris sudegė. Tačiau aktyviausias yra prižiūrėtojo sūnaus vaiduoklis, kuris buvo rastas susirietęs šalia mirusios motinos kūno ir 40 metų prirakintas grandinėmis.
Šiuo metu dvare veikia nakvynės ir maitinimo įstaiga, kuri siūlo vakarienę, o po jos – ekskursiją su vaiduokliais, kurios metu galima sužinoti viską apie šiurpią šio dvaro praeitį. Tie, kurie išdrįsta, gali praleisti naktį vaiduoklių kupiname dvare.
6. „Pragaro ugnies klubas“, Montpelier kalnas, Airija

„Pragaro ugnies klubas“ (angl. „Hell Fire Club“) buvo įsikūręs medžiotojų namelyje, pastatytame 1925 m. Airijos parlamento nariui Viljamui Konoliui. Šis namas yra pastatytas iš akmenų, kurie buvo paimti iš senovinių laidojimo kapaviečių. Tai, kaip teigiama, supykdė velnią, todėl šioje vietoje prasidėjo antgamtiniai reiškiniai.
Namas tapo nedidelės Dublino elito grupės, kuri susitikdavo ištvirkauti ir garbinti velnią, susibūrimo vieta. Jos griuvėsiai stūkso Montpelier kalno viršūnėje Dubline.
Su statiniu siejami pasakojimai apie gyvulių aukojimą, juodąsias mišias, žmones su kanopomis ir žmogžudystes. Populiariausias istorija yra apie šėtoniškos būtybės apsilankymą žmogaus pavidalu, kuris buvo aptiktas tik tada, kai vienas iš žaidėjų numetė kortą ir ją pakėlęs pastebėjo, kad svečias turi kanopas. Kai jis ją pamatė, būtybė išnyko liepsnų kamuolyje.
Taip pat pasakojama apie didelę juodą katę, kuri buvo šuns dydžio, įsisūnijo kunigą ir persekioja namą. Nereikėtų pamiršti ir nuolatinės besivaidenančios lankytojos, kuri yra jauna moteris. Kaip manoma, ji buvo patalpinta į statinę, padegta ir linksminantis nuversta nuo kalno.
„Pragaro ugnies klubas“ yra populiari stotelė pėsčiųjų take per Dublino kalvas. Čia taip pat rengiamos ekskursijos su vaiduokliais, o Helovino savaitę organizuojamos papildomos ekskursijos.
7. „Ancient Ram Inn“, Glosteršyras, Anglija

1145 m. pastatyta „Ancient Ram Inn“ užeiga buvo naudojama kunigų, kurie joje laikė vergus ir darbininkus, padedančius statyti Šv. Marijos bažnyčią. Wotton-under-Edge įsikūrusi užeiga (Stroud rajone Glosteršyre, Anglijoje) yra ant dviejų kertinių linijų – vietų, kurios, kaip tikima, turi dvasinės energijos iš Stounhendžo. Taip pat pranešama, kad čia buvo aukojami vaikai ir garbinamas velnias.
Manoma, kad dėl vandens nukreipimo „Ancient Ram“ teritorijoje atsivėrė tamsiosios energijos portalas, todėl užeigoje vaidenasi daug vaiduoklių. Sakoma, kad „raganos kambaryje“ persekioja 1500 m. ant laužo sudeginta moteris, apkaltinta raganavimu.
Pastebėta ant lovos sėdinti vyriausioji šventikė, pro sienas vaikščiojo šimtininkas ant žirgo, girdėti agoniški mergaitės klyksmai, labiausiai persekiojamame kambaryje – vienuolis ir net sakoma, kad į lankytojų lovas įlenda sukaktuvininkė.
Nepaisant to, kad užeiga yra gerai žinoma kaip viena iš labiausiai dvasių persekiojamų vietų pasaulyje, pastaruoju metu užeiga kelis kartus keitė savininkus, todėl tikruosius savininkus sunku surasti. Tačiau viena aišku – užeigoje vyksta daugybė paranormalių reiškinių.
8. Poveglijos sala, Italija

Ši nedidelė sala, esanti Venecijos lagūnoje tarp Venecijos ir Lido, buvo vieta, į kurią žemyno gyventojai bėgo ieškoti prieglobsčio nuo užpuolikų. XIV a. čia buvo siunčiami mirti Buboniniu maru užsikrėtę venecijiečiai, o mirusieji buvo deginami ant milžiniškų laužų. XIX a. šioje vietoje taip pat veikė psichiatrijos ligoninė, kurioje buvo atliekami eksperimentai su pacientais ir jie buvo žiauriai kankinami.
Paklauskite vietinio gyventojo ir jis pasakys, kad saloje pilna vaiduoklių ir siaubą keliančių dvasių. Dažnai girdimi balsai ir šūksniai, o lankytojai pasakojo matę tamsius, blyškius šešėlius. Daugelis lankytojų sako, kad vos įžengę į salą pajunta slegiančią blogio persmelktą atmosferą.
Nepaisant to, kad sala beveik parduota verslininkui aukcione, ji tebėra visiškai apleista ir daugeliui lankytojų neprieinama. Net jei jums ir būtų leista nuvykti į salą, sunkiai rastumėte norinčių jus nuvežti, nes daugelis vietinių gyventojų nenori įkelti kojos į Povegliją, bijodami būti prakeikti, o žvejai atsisako žvejoti toje vietovėje, baimindamiesi, kad ištrauks žmonių palaikus.
9. Gerosios vilties pilis, Keiptaunas, Pietų Afrika

Gerosios vilties pilis (angl. Castle of Good Hope) yra seniausias Pietų Afrikos Respublikos pastatas.
Pirmasis vaiduoklis pilyje buvo pastebėtas 1915 m., kai aukštas ponas nušoko nuo vienos iš pilies sienų ir vaikščiojo tarp Leerdamo ir Oranžo bastionų. Kitas garsus vaiduoklis, Pilkoji dama, dažnai buvo matoma bėgiojanti po pilį susiėmus už veido ir isteriškai verkianti, tačiau nuo tada, kai kasinėjimų metu buvo rastas moters kūnas, jos niekas nebematė.
Kiti nepaaiškinami įvykiai: varpinės bokšto varpas skamba savaime, o juodo šuns vaiduoklis puola ant nieko neįtariančių lankytojų, o paskui tiesiog išnyksta ore.
Šiuo metu pilis yra vienas geriausiai pasaulyje išsilaikiusių XVII a. pastatų, dabar ji yra populiari turistų traukos vieta, kurioje veikia trys prestižiniai muziejai, paminklas khoi tautos vadui Krotoa, o ekskursijų metu galima sužinoti daugiau įdomių istorijų apie šią siaubą keliančią pilį.
10. Rekoletos kapinės, Buenos Airės, Argentina

Rekoletos kapinės (isp. Cementerio de la Recolet) , esančios Buenos Airių Recoleta rajone, laikomos vienomis gražiausių kapinių pasaulyje. Pirmą kartą įrengtose 1822 m., jose gausu puošnių kapaviečių, įmantrių skulptūrų ir brandžių pavėsį suteikiančių medžių. Čia palaidoti geriausi ir ryškiausi Buenos Airių žmonės, tarp jų – aktorė Eva Perón, buvusi pirmoji Argentinos ponia.
Pranešama, kad tinklą primenančiose Rekoletos alėjose klaidžioja daugybė dvasių. Viena garsiausių istorijų – apie Rufiną Cambaceres, turtingą devyniolikmetę, mylimo argentiniečių rašytojo dukterį.
Miesto legenda byloja, kad smarkus lietus atidėjo jos laidotuves. Kai atvėsus orams žemės prižiūrėtojas grįžo prie kapo jos paguldyti, jis rado Rufinos karsto dangtį atidarytą, o jo viduje buvo įbrėžimų žymės. Pasak legendos, ji buvo palaidota gyva ir pabudo karste po katalepsijos.
Jei vėjyje išgirsite skambančius garsus, tai gali būti Davido Alleno, 30 metų kapinėse dirbusio kapų tvarkytojo, vaiduokliški raktai. Jis nusižudė kapinėse, kaip teigiama, po to, kai buvo baigtas įrengti jo kapas, o tuomet jis buvo jame palaidotas.
Rekoletos kapinės vis dar yra veikiančios kapinės, tačiau jos išlieka populiari vietinių gyventojų ir turistų lankoma vieta. Jei nuspręsite jas aplankyti, prie įėjimo pasiimkite žemėlapį, kuris padės nepasiklysti tarp 6 400 kapų.
11. „Banff Springs“ viešbutis, Alberta, Kanada

„Banff Springs“ viešbutis Albertoje, Kanadoje, yra vienas iš didžiųjų Kanados geležinkelio viešbučių ir, kaip pranešama, vienas iš labiausiai vaiduokliais apsėstų pastatų šalyje.
Šiame viešbutyje galima pamatyti daugybę dvasių. Pavyzdžiui, nuotaką, kuri nukrito nuo laiptų ir susilaužė kaklą po to, kai supanikavo užsidegus suknelei. Ji dažnai matoma pokylių salėje šokanti, o iš jos suknelės nugaros veržiasi liepsnos. Tuo tarpu 873 kambaryje buvo nužudyta šeima. Nuo to laiko šio kambario durys užmūrytos, tačiau šeimą vis dar galima pamatyti koridoriuje prie kambario.
Buvęs viešbučio durininkas Samas Macauley, tarnavęs viešbutyje šeštajame ir septintajame dešimtmetyje, vis dar mėgsta padėti svečiams patekti į jų kambarius, apsirengęs šešiasdešimtojo dešimtmečio uniforma. Jei bandote jam palikti arbatpinigių ar užmegzti pokalbį, jis pradingsta.
Dabar „Banff Springs“, dar vadinamas „Uolų pilimi“, priklauso prabangių viešbučių tinklui „Fairmont“, tačiau vis dar yra Banfo miesto įžymybė ir išlieka populiarus ištisus metus veikiantis kurortas.
12. Viešbutis „Langham“, Londonas, Anglija

Viešbutis „Langham“, kuriam 153 metai, jau seniai tapo Londono aukštuomenės gyvenimo simboliu. Čia apsistodavo literatūros legendos Oskaras Vaildas ir Markas Tvenas. Be to, šiame prabangiame viešbutyje sukurta garsiojo Arthuro Conano Doyle’io Šerloko apsakymo „Skandalas Belgravijoje“ (angl. A Scandal In Belgravia) veiksmo vieta.
Kaip ir dera vienam geriausių Londono penkių žvaigždučių viešbučiui, jo koridoriuose sklandantys vaiduokliai taip pat yra „aukščiausios klasės“. Pranešama, kad 500 kambarių viešbutyje gyvena mažiausiai penki vaiduokliai, o 333 numeriu pažymėtame kambaryje, pasak gandų, vaidenasi labiausiai.
Atsižvelgiant į viešbučio dydį ir ilgą istoriją, galite susidurti su daugybe dvasių. Tačiau jūsų susitikimas su vaiduokliais gali būti susijęs su vienu iš garbingiausių „Langham“ svečių, pavyzdžiui, Napoleonu III, pirmuoju Prancūzijos prezidentu, arba vokiečių didiku, kuris, kaip teigiama, nusižudė viešbutyje.
Po 100 mln. svarų sterlingų kainavusios rekonstrukcijos 1991 m. viešbutis buvo pervadintas į „Langham Hilton“ ir iki šiol tebėra vienas žymiausių Londono viešbučių.
13. Nuteistųjų kolonija, Port Artūras, Australija

Iki XIX a. pabaigos Tasmanijos nuošaliame Port Artūro (angl. Port Arthur) mieste esančioje Nuteistųjų kolonijoje (angl. The Separate Prison) buvo laikomi vieni sunkiausių Didžiosios Britanijos nusikaltėlių. Įkvėptas britų rašytojo Jeremy Benthamo darbų, šis panoptikumo stiliaus kalėjimo blokas klestėjo dėl visiškos kalinių izoliacijos iki paties aukščiausio ir labiausiai kankinančio laipsnio.
Atskirajame kalėjime veikė „tylos sistema“, kai kaliniai buvo laikomi su gobtuvais, uždaryti vienutėje ir jiems buvo draudžiama su kuo nors kalbėtis. Sąlygos buvo tokios nepakeliamos, kad daugybė kalinių žudė savo kameros draugus. Jie mieliau rinkdavosi mirties bausmę, nei praleisdavo ten dar vieną minutę.
Sakoma, kad šimtai kalinių su gobtuvais naktimis klaidžioja koridoriais – tai saujelė iš tūkstančio žmonių, palaidotų nepažymėtoje kapavietėje.
Dabar Port Artūras yra visuomenei atviras istorinis muziejus. Jei manote esantys drąsūs, naktį rengiamos (šaltos) ekskursijos su vaiduokliais.
14. Tadž Mahalo rūmai, Mumbajus, Indija

Tadž Mahalo rūmai, kuriuose yra 560 kambarių, yra bene didingiausias viešbutis Mumbajuje, jei ne visoje Indijoje. Po 2008 m. teroristinių išpuolių tragedijos šis viešbutis vėl tapo miesto centru.
A. Chambersas, vienas iš viešbučio architektų, iškrito iš penktojo aukšto balkono. Matyt, jis buvo sutrikęs, kai grįžęs iš kelionės užsienyje sužinojo, kad jam nesant viešbučio projektas buvo kuriamas visai kita kryptimi. Sakoma, kad dėl tokio tragiško likimo posūkio jo vaiduoklis klaidžioja po viešbučio sales ir senąjį sparną.
15. Jazirat Al Hamra, Jungtiniai Arabų Emyratai

Kadaise klestėjęs perlų žvejų kaimelis Jazirat Al Hamra, esantis netoli Ras Al Kaimah (Jungtiniai Arabų Emyratai), XX a. septintajame dešimtmetyje buvo visiškai apleistas. Vieni sako, kad taip nutiko dėl genčių konfliktų, kiti kaltina besikeičiančius potvynius ir atoslūgius. Populiariausia teorija teigia, kad gyventojus išvijo vaiduokliai.
Vietos legenda byloja, kad griuvėsius persekioja piktavaliai džinai, kurie, persirengę gyvūnais, klaidžioja purvinais miestelio keliais. Lankytojai nuolat girdi keistus garsus ir tarp namų pastebi klaidžiojančius vaiduoklius.
Holivudo režisieriai, pavyzdžiui, Maiklas Bėjus, griuvėsius nuolat naudoja kaip filmavimo aikštelę. Be to, kasmet aplinkinių miestų ir miestelių gyventojai susirenka į šį miestelį, kad surengtų didelę šventę.
16. „Teatro Tapia“, San Chuanas, Puerto Rikas

Tai – pirmasis 1824 m. pastatytas itališko stiliaus pasagos formos operos teatras San Jua, Puerto Rike, jau daugiau nei 100 metų yra miesto kultūrinio gyvenimo centras. Tačiau neturėtumėte leisti, kad jus atbaidytų antgamtiniai reiškiniai. Jį verta aplankyti vien dėl unikalaus dizaino.
Sakoma, kad čia esančias prekyvietes persekioja aktorės, kuri nukrito ir mirė per spektaklį, dvasia. Ji sugrįžo ir persekioja iš pomirtinio pasaulio, o kartais vis dar galima išgirsti, kaip ji dainuoja nuo scenos. Netgi buvo pranešimų, kad užkulisiuose užsitrenkia durys.
„Teatro Tapia“ ne tik garsėja kaip viena iš labiausiai persekiojamų Puerto Riko vietų, bet ir rengia daugybę žemiškų renginių, įskaitant dažnus baleto ir operos pasirodymus.
17. Karlo Becko namas, Ontarijas, Kanada

Šis didelis, vaizdingas grafystės namas buvo pastatytas Kanados medienos magnato Karlo Becko (Carl Beck). Mirus jo žmonai, šeimininkauti pradėjo vyriausioji dukra Mary. Nepaisant to, kad augino jaunesnius brolius ir seseris, tėvas testamentu jai paliko tik vieną dolerį. Likusi turto dalis buvo padalyta broliams ir seserims, kurių globai ji paaukojo visą savo gyvenimą.
Karlo Becko namuose apsistoję svečiai pasakojo matę kostiumuotą vyrą, kurį persekioja labai pikta moteris, vilkinti tamsios spalvos palaidinę ir sijoną.
Nakvynę Karlo Becko name galite praleisti pasinaudoję „Airbnb“, o kainos prasideda vidutiniškai nuo 90 eurų už naktį. Jei nebijote miegoti su dvasiomis, prašoma kaina yra verta paranormalios patirties. Šis namas dažnai patenka į labiausiai persekiojamų „Airbnb“ objektų, kuriuose galima apsistoti, sąrašus.
18. „Poezijos namai“, Bogota, Kolumbija

„Poezijos namai“ (isp. „Casa de la Poesia“) yra Bogotos Kandelarijos rajone, kur gyveno didysis poetas modernistas Chosė Asunsjonas Silva. Jis buvo žinomas kaip gana liguistas žmogus, išgyvenęs keletą asmeninių tragedijų, įskaitant mylimos sesers Elvyros mirtį.
Jis taip pat prarado daugybę geriausių savo kūrinių – ranka rašytų rankraščių – sudužus laivui. Chosė mirė šiame name 1896 m., sulaukęs 30 metų. 1995 m. namas dėl savo istorinės reikšmės buvo paskelbtas Kolumbijos nacionaliniu paminklu.
Sakoma, kad pats senjoras Silva vis dar persekioja savo namus. Lankytojai dažnai pasakoja girdintys, kaip poetas iš kitų kambarių murma sau po nosimi.
Iki šiol „Poezijos namai“ tebėra Kolumbijos nacionalinis paminklas. Lankytojai ir vietiniai gyventojai gali apžiūrėti namą per reguliariai vykstančius poezijos skaitymus ar literatūrinius seminarus.
19. Viešbutis „Kurrajong“, Australija

Sakoma, kad Australijos sostinėje Kanberoje įsikūrusiame viešbutyje „Kurrajong “ vaidenasi buvęs šalies ministras pirmininkas, kuriam šis didingas pastatas kadaise buvo pagrindinė rezidencija. Tai Benas Čiflis (Ben Chifley), kuris 1951 m. mirė nuo širdies smūgio savo miegamajame.
Nuo to laiko ir darbuotojai, ir svečiai tvirtino, kad viešbutyje mato vaiduoklišką Beno Čiflio figūrą. Jei darbas buvo jo gyvenimas, jis toks išlieka ir mirus, nes jį matę žmonės praneša, kad jis rodo į netoliese esančius Parlamento rūmus.
Viešbutis iki šiol yra veikiantis, gerai įvertintas ir įsikūręs visai netoli būtinų aplankyti miesto vietų, todėl paranormalių reiškinių mėgėjams jis yra lengvai pasiekiamas.
20. Chaonei bažnyčia, Pekinas, Kinija

„Chaonei 81“, paprastai vadinama Chaonei bažnyčia, pirmą kartą pastatyta 1910 m., bet ne kaip bažnyčia, o kaip Šiaurės Kinijos sąjungos kalbų mokykla, kurioje misionieriai iš Vakarų mokėsi kinų kalbos.
Nuo XX a. ketvirtojo dešimtmečio įspūdingiausiame Pekino Chaojangmeno rajone esančiame name veikė katalikų bažnyčia, kol XX a. šeštajame dešimtmetyje komunistų valdžia perėmė pastato kontrolę. Tiesa, dėl tikrosios pastato kilmės vis dar kyla nemažai ginčų.
Vienas šiurpus pasakojimas apie Chaonei bažnyčios kilmę byloja, kad 1949 m. joje gyveno Kinijos nacionalinės partijos pareigūnas. Deja, ši istorija baigėsi ne taip gerai.
Taigi, priklausomai nuo to, kaip jums pasiseks, susidursite arba su valdžios pareigūno meiluže, kuri čia nusižudė po jų išsiskyrimo, arba su trijų girtų statybininkų grupe, kurie įsilaužė į pastatą ir daugiau niekada nebuvo pastebėti.
Bauginančiai skamba pasakojimai, kad net ir vasarą namuose temperatūra yra daug žemesnė nei likusioje Pekino dalyje. Kaip bebūtų, ši bažnyčia iki šiol vis dar yra apleista. Ji laikoma vaiduokliškiausia vieta Pekine.
Visos šios dvasių apsėstos vietos paliks neišdildomą įspūdį
Nors kai kurios iš šių vietų tampa populiariomis turistų lankymo kryptimis, kitos lieka slepiamos nuo smalsių žvilgsnių, išsaugodamos savo šiurpias paslaptis ir laukdamos tų, kurie išdrįsta įžengti į jų paslaptingą pomirtinį pasaulį.
Taigi, jei jūs esate pasirengęs iššūkiams ir turite pakankamai drąsos, šios dvasių persekiojamos vietos neabejotinai paliks jums neišdildomą įspūdį. Tačiau nepamirškite, kad kartais pati baisiausia patirtis gali būti ne tai, ką pamatysite, o tai, ką pajusite, ir galbūt tai niekuomet jūsų nebepaliks. Todėl būkite atsargūs, nes kai kurie įspūdžiai gali tapti per daug tikri, kad juos būtų galima pamiršti.
O jei prieš ruošdamiesi aplankyti bent vieną iš šių dvasių apsėstų vietų prisiminsite siaubą keliančią ir paranormalią istoriją, nepamirškite ja pasidalinti su mumis.
Savo bauginančias istorijas galite siųsti e. paštu info@witchcraft.lt. O jei jos bus pakankamai šiurpios ir tikros, jums leidus, galėsime apie jas parašyti WitchCraft.lt portale.